Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Turkcell T50 Format Nasıl Atılır?
Turkcell T50 Format Nasıl Atılır?

T50 Format Atma Yöntemi


Yeni T50 Telefona Nasıl Format Atılır?

Piyasaya yeni çıkmasına rağmen Turkcell'in güzel kampanyaları sayesinde güzel bir satış elde etmeleri ile birlikte her telefonda olduğu gibi bu cep telefonunda da nasıl formatlanır merak edenler ve hemen sıkıntı yaşamaya başlayanlar araştırmaya başladılar. Bizde cepapkindir.com olarak T50 telefonuna nasıl format atılır sizlere anlatmaya çalışacağız.

Bu telefonda da yani Turkcell T50'de fabrika ayarlarına döndürmenin birkaç yolu var. Bunları yapmadan önce sizlere birkaç uyarımız olacak.

1- Formatlama işlemini yapmadan önce önemli bilgilerinizin yedeğini alın.
2- Bataryanızın dolu olmasına dikkat ediniz. Dolu değil ise şarj ederek batarya şarj seviyesinin yükslediğinden emin olun.
3- UNUTMAYIN !!! Formatlama demek silmek ve yeniden yüklemek demektir. Bu sebepten tüm kişisel bilgileriniz silinecektir.


İlk Yöntem

Bu yöntem de T50 cihazınız açılıyor ve menüsüne erişebiliyorsanız, "Ayarlar" bölümünden "Yedekle ve Sıfırla" seçeneği ile cihazı en basit yöntem ile fabrika ayarlarına döndürerek formatlayabilirsiniz. Bu ilk yöntem basit ve zahmetisz olanıdır.

İkinci Yöntem

İkinci yöntem de özellikle ortaya gelen uygulama hatalarını ve ayrıca bellek hatalarını gidermek amacıyla kullanılır. Bu yöntem ile cihazdaki bütün bilgileriniz silinicektir.

Tabi bu yöntemi yapacaksanız, cihazınız normal açılmıyor veya desen kilidi yüzünden menüye ulaşamıyorsanız demektir. Kısaca menüden değil de telefonun tuş kombinasyonu ile formatlamanız gerekecek.

İlk önce format işlemine başlamak için telefonu kapatın. Aşağıdaki resimdeki gibi, cihaz kapalıyken "Ses açma ve güç tuşuna" aynı anda basılı tutun. Telefonunuzun ekranına Turkcell amblemi geldiğinde güç tuşunu bırakıp, ses açma tuşuna basmaya devam edin. Kısa bir süre sonra cihaz "recovery moda" geçecektir. Seçenekleri gördüğünüzde ses butonunu da bırakabilirsiniz.

Ekran Kilit Desenini ve Gmail Hesabımı Unuttum Diyenler için bu makalemize bakmanızı tavsiye ederiz.

Turkcell T50 Format Nasıl Atılır?
Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 2 255
 
Tarih 6-09-2014, 03:10
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.