Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Kilit Ekran Desenini ve Gmail Hesabını Unutanlar
Kilit Ekran Desenini ve Gmail Hesabını Unutanlar

Kilit Ekran Desenini ve Gmail Hesabını Unutanlar


Android Ekran Kilit Desenini ve Gmail Hesabımı Unuttum Diyenler için Resimli Çözüm

Normal şartlarda Gmail hesabını ve şifresini bilenler için yine resimli anlatımımız olan Ekran Kilidi Desenini veya Şeklini Unuttunuz Mu? konumuza bakarak kolay ve kısa çözüm bulabilirsiniz.

Bazen girilen Gmail hesabını unutan veya hangi Gmail hesabını girdiğini karıştıran, şifre sorunu yaşayanlar veyahut hiç girmeden kullananlar gibi bir çok sorunla karşılaşanlar için açıklamalı ve resimli olarak aşağıda bu konumuzu cepapkindir.com olarak anlatmaya çalışacağız. Tabi bunların yanında internet bağlantısı olmayan arkadaşlarında bu şekilde sorununu çözeceğini umuyoruz.

Bu yöntem kısaca telefonunuz açık iken yaptığınız "Telefonunuzu Fabrika Ayarlarına" döndürmenin telefonunuzun kapalı iken yapılması diyebiliriz. Orjinal adı "factory reset" olan bu yöntem doğru yapıldığında çok yararlı ve can simididir.

ÖNEMLİ: Yaptığınız işlem sizin sorumluluğunuzdadır! Ayrıca bu işlemi yapmadan telefonunuzun bataryasının dolu olmasına dikkat ediniz !

UNUTMAYIN ! Bunları yapmak telefonunuzdaki verilerin silinmesine neden olur! (mesajlar, kişiler, uygulamalar gibi) Bu işlemleri yapmadan önce ben harici mini sd kartımı ve sim kartımı çıkartıp yapmıştım. sizlere de tavsiyem bu yönde olacaktır. Telefonunuz açılıyorsa yedeğini almanınızı öneririm. Yok ben herşeye razıyım yeterki telefonum açılsın diyorsanız aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz.

General Mobile Telefon kullananlar:

"General Mobile Discovery" telefonda alt resimde görülen ekranın gelmesi için yapmanız gereken "Telefonunuz Kapalı" iken "Ses Açma + Güç Düğmesi"ne aynı anda basarak telefonunuzu açın. Bazen açıldığı halde ekrana aşağıdaki ekran gelmez ise güç düğmesine bir kere basıp bırakın. Resimdeki ekran karşınıza geldiğinde "wipe data/factory reset" yazan yere gelmek için ses açma ve kısma tuşlarını kullanarak aşağı ve yukarı hareket verebilirsiniz.

"wipe data/factory reset" üzerine geldiğiniz zaman yapmamız gereken telefonu açma yani "güç düğmesine basılı iken + ses açma düğmesine basınız"

Bunları yaptıktan sonra karşınıza gelen menüde "Yes Delete All User Data" yazan yere yine yukarıdaki gibi ses açma ve kısma tuşları ile yukarı aşağı hareket vererek geliniz. Geldikten sonra yukarıdaki gibi yine telefonu açma tuşuna yani "güç düğmesine basılı iken + ses açma düğmesine basınız" bunları yaptırmasındaki sebep güvenlik içindir.

Son olarak karşımıza gelecek menüde "reboot system now" yazan yer gelecektir. Geldikten sonra yukarıdaki gibi yine telefonu açma tuşuna yani "güç düğmesine basılı iken + ses açma düğmesine basınız"

Telefonunuz kapanıp açılacaktır. Bundan sonra telefonunuzu ilk aldığınızdaki gibi bazı standart ayarları yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kilit Ekran Desenini ve Gmail Hesabını Unutanlar


Samsung Telefon kullananlar:

Android yüklü "Samsung" telefonlarda aşağıdaki resimdeki gibi "factory reset" ekranı açabilmek için "Power Tuşu + Menü tuşu" aynı anda basılı tutunuz. Tabi bunu telefonunuz kapalı iken yapmalısınız! Resimdeki ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranı gördüğünüzde ses tuşları ile aşağı yukarı hareket vererek ”Wipe date/factory reset “ seçeneğini seçin.

Sonraki adımda ise karşınıza bazı telefonlarda yukarıdan aşağı doğru "No" yazan yazı vardır. Bunların arasında "Yes Delete All User Data" seçeneğini yine ses tuşları ile seçmelisiniz. Bunun sebebi işlemi bilerek yaptığınızı onaylamanızı istemesindendir.

Son olarak karşınıza ” Reboot System Now “ seçenekli bir ekran gelecektir. Yine ses tuşları ile bu yazıyı seçerek işlemi onaylayınız. Sonra telefon kapanıp açılacak ve telefon ilk alındığındaki ayarlarına dönmüş olacaktır.

Kilit Ekran Desenini ve Gmail Hesabını Unutanlar


HTC Telefon kullananlar:

HTC telefonlarda ise "factory reset" ekranı açabilmek için "ses kısma tuşu + güç düğmesine" aynı anda telefon açılancaya kadar basılı tutun.

Karşınıza gelen sayfa da aşağı yukarı gitmek için ses açma kısma tuşlarını kullanın. ”Factory Reset“ seçeneğinin üstüne gelip onaylamak için power tuşuna basın telefon kendiliğinden yeniden başlayacaktır.

Telefonun Ekran Deseni Nasıl Değiştirilir Merak Ediyorsanız (Resimli Anlatım) Makalemize bakınız.
Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 2 185
 
Tarih 21-06-2014, 21:16
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.