Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Google Play Store (Google Android Mağazası) Nasıl Kullanılır?
Google Play Store (Google Android Mağazası) Nasıl Kullanılır?

Google Play Store (Google Android Mağazası) Nasıl Kullanılır?


Google Play Store (Google Android Mağazası) Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Bu konuyu sizlerle paylaşmamın sebebi çevremde gördüğüm ve nette okuduklarım insanların kafalarında bazı soru işaretlerinin olduğunu gördüm. Bence gayet haklı bir şüphe. Çünkü açık kaynak yazılım olduğu için iyi niyetli insanların emeklerini ve paralarını nasıl kolay yoldan alabiliriz düşüncesindeki insanlara da bir kapı oldu bu iş. Amacım gelenekleri yaşatmak isteyen (yani paylaşım ruhu) ama teknolojiyi de yakalamak (yani gerisinde kalmamak) isteyen biri olarak sizlere elimden geldiğince bu konularda yardımcı olmaya çalışacağım. Bu yazımda sizlere cep telefonunuzdan veya tablet pc'nizden Google Play Store nasıl kullanılır, dilimin döndüğünce anlatmaya çalışacağım.

Android işletim sistemi olan bir telefona veya tablet bilgisayara Google Play Store’den işinize yaracak herhangi bir uygulama nasıl yüklenir bunu görelim. Ben bu işin içine girdikçe yok artık buda olur mu dedirtecek uygulamalar ve oyunlar gördüm. Tabi zamanla alıştım ve güzellerine bile artık peh bu da ne ki daha da iyi olması lazım diyorum.:)

İndirme işlemini anlatmadan önce şunu bilmeyenler için söylemek istiyorum. Bilgisayarımıza bir oyun veya bir program kurduğumuzda bunların uzantısı *.exe idi. Android işletim sisteminde ise bu uzantının adı *.apk’dır. Yani internette aradığınız bir uygulama veya oyun için arama yaparken sonuna apk koyarsanız daha rahat bulabilirsiniz. (Örnek : Temple Run 2 apk veya Facebook Messenger apk gibi)

Şimdi gelelim android mağazasından telefonumuza veya tabletimize bir şeylerin (bir şeylerin diyorum çünkü o kadar çok şey var ki yazmak ile bitmez) nasıl indirilip kurulacağına. Öncelikle mobil cihazınızda Google Play Store yüklü olması gerekmektedir. Gerekmektedir diyorum çünkü rahat olduğu için. (Yok ise indirmek için sitemizden indirebilirsiniz.) Mobil cihazınıza kurmanızın başka yöntemleride mevcut. Web tarayıcınızdan play.google.com adresini kullanarak da yükleme işlemeni yapabilirsiniz. Ben sizlere Google Play Store uygulaması ile kurma yöntemini anlatacağım. Diğer yöntemleride bilahare anlatırız inşallah. Google play mağazasına girebilmeniz için bir adet gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Yok ise BURADAN alabilirsiniz.

Google Play Store (Google Android Mağazası) Nasıl Kullanılır?


Mobil cihazınızdaki Google Play Store tıkladığımızda sizden gmail hesabınıza girmenizi isteyecektir. Hesabınıza girdikten sonra bizi zaten otomatik olarak mağazaya götürecektir.
İşte sorun bundan sonra başlıyor.:) Ne aradığınızı bilmeniz gerekiyor, yoksa sizin önünüze ne konursa onu yemek zorunda kalırsınız. Yani ücretli uygulamalarda mevcut olduğundan dikkatli davranmanız gerekiyor. Zaten ücretli uygulamalarda fiyatları olduğundan dikkatinizi çekecektir. (1,5 $ gibi)

Google Play Store (Google Android Mağazası) Nasıl Kullanılır?


Aradığınız uygulama veya oyunun adını arama yerine yazarsanız size google play yardımcı olacaktır. Çünkü yüz binlerce yükleme mevcuttur. Yani mağazaya girmeden ne aradığınızı bilin derim. Yoksa can sıkıcı olabiliyor.

Google Play Store (Google Android Mağazası) Nasıl Kullanılır? Google Play Store (Google Android Mağazası) Nasıl Kullanılır?


Örnek olarak biz facebook yazalım arama çubuğuna, karşımıza resimdeki gibi daha açıklamalı bir sayfa açılacaktır. Burada Yükle yazan yeri tıkladığımızda ufak bir sayfa da açılacaktır Kabul et ve indir tıkladığımızda telefon veya tabletinize yüklemeye başlayacaktır. Yükleme bittiğinde kısa yolunu telefon veya tabletinizin sayfasında bulabilirisiniz. İnşallah sizlere yardımcı olabilicek bir konudur. Eğer ki sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırız.

NOT: Google Play'de yaptığınız aramalar sürekli karşınıza geliyor ve bunları kaldırmak istiyorsanız. Telefonda Google Play Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir? makalemize bakabilirsiniz.

Ayrıca Telefona Google Play Kullanmak için Hesap Nasıl Eklenir? konumuza bilgi almak veya öğrenmek için bakabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR :
1- Cep Telefonunuzdan veya Tablet PC’nizden herhangi bir uygulama indireceğiniz zaman internet bağlantısı kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü faturalı veya faturasız hattınızın internet kotasını boşuna harcamayın derim. (Tabi sınırsız tarifede olanlar hariç.) Genelde android uygulamaları yüksek boyutlu değildir. Fakat içlerinde güzel olanlardan Mb olarak yüksek uygulama veya oyunlar mevcuttur. Bu sebepten üzülmenizi istemeyiz.
2- İndirdiğiniz Uygulama veya oyunun ücretli olup olmadığını kontrol ediniz.
3- Eğer ki Google Play'de aradığınız bir oyun veya uygulama aramada görünmüyor ise cihazınız ile uyumlu değil demektir. (Aradığınıza yakın olanları verir.)
4- Evinizdeki bilgisayarınızdan internetten Google Play Store girerseniz eğer kesinlikle Yükle yazan yeri tıklamayınız. Çünkü telefonunuza veya tablet pc nize açık ise hemen, kapalı ise açtığınızda otomatik olarak yüklemeye başlayacaktır. Eğer wifi'den bağlı iseniz sorun olmaz lakin internet olmayan yerde iseniz cebinizi üzebilir.
Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 9 391
 
Tarih 6-02-2013, 00:35
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.