Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım
WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım

WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım


WhatsApp Ayarları, Kullanımı ve Yenilikleri

800 Milyon üzerindeki kullanıcısı ile telefonların olmaz ise olmazı olan WhatsApp Android kendisini yenilemeye devam ediyor. Bu yeniliklere “Ayarlar” bölümüne eklediği yeni seçenekler sayesinde kişilerin WhatsApp üzerinden ne kadar MB, mesaj sayısı, arama sayıları gibi birçok merak edileni detaylı olarak vermeye başlaması bunun göstergesidir. Dilerseniz en altta bulunan “İstatistikleri Sıfırla” seçeneği ile de bütün verileri sıfırlayarak sayaçları tekrar başlatabilirsiniz. Ayrıca sıfırlama yaptığınız tarihi de sizler için vermektedir.

"AYARLAR" BÖLÜMÜNE GENEL BAKIŞ:

Öncelikle yeni özelliği kullanmak için WhatsApp Android uygulamasının "Ayarlar" kısmına giriyoruz. Buradan "Hesap" seçeneğine tıkladıktan sonra "Şebeke kullanımı" tıkladığınız takdirde karşınıza gelen pencereden bir çok veriyi görebilirsiniz. Bu özellik sayesinde bedavaya bir muhasebeciniz olmuş oluyor.

WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım


ÇOKLU WHATSAPP KULLANMAK İÇİN:

Günümüzde yeni nesil telefonlarda da mevcut olan çift sim kart olayından dolayı kullanıcılar iki sim karta da ayrı ayrı WhatsApp açmak istemektedir. Şu an için bunu WhatsApp desteklememektedir. Bunun için Google Play Mağazasında bulunan SwitchMe Android uygulamasını telefonunuza kurarak sorununuzu çözebilirsiniz.

ÜCRETSİZ KULLANIMA NASIL DEVAM EDİLİR?:

Aslında birçok kişi WhatsApp para karşılığında kullanabilir. Çünkü uçuk rakamlar istememektedir. Kullanıcılar ödeme yapma konusunda güven sıkıntısı yaşadıklarından dolayı satın almamaktadır. WhatsApp’ı ücretsiz olarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız, ilk yapacağınız tüm verilerinizi yedeklemek tir. Daha sonra hesabınızı silin ve daha sonra yeni bir kullanıcı gibi WhatsApp'ı yeniden telefonunuza yükleyin.

SİLİNEN MESAJLAR NASIL GERİ GETİRİLİR?

Yanlışlıkla veya bilerek silinen WhatsApp mesajları için de yukarıdaki gibi bir yol izleyebilirsiniz. Çünkü WhatsApp'ı silip yeniden yüklediğinizde uygulama size eski konuşmaları geri getirmeyi isteyip istemediğinizi sormaktadır.

WHATSAPP'I BİLGİSAYARDA KULLANMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

WhatsApp’ı bilgisayarlarınızdan kullanmak için de WhatsApp'ın resmi web sayfası olan WhatsApp Web açınız. Telefonunuzdan da WhatsApp'ı açarak seçeneklerde bulunan "WhatsApp Web" tıklayınız. Bilgisayarda açtığınız sayfada size QR kodunu otomatik olarak zaten gelecektir. Bu QR kodunu telefonunuzdan ekranınızı okutarak hiç birşey yapmadan giriş yapabilirsiniz.

WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım


WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım


OTOMATİK VİDEO VE RESİM YÜKLEME NASIL KAPATILIR?

Uygulamada standart olarak sizlere "Mobil veri kullanırken" sadece görüntüleri indirmenize olanak verir. "Wi-Fi'ye bağlıyken" tüm medyayı indirmenize olanak sağlar. "Dolaşımdayken" ise hiç bir medyaya indirmenize izin vermez. Bunların yanında "Sesli mesajlar en iyi iletişim deneyimi için her zaman otomatik olarak indirilir"

Siz yukarıdaki standart ayarların dışına çıkmak istiyor iseniz; Ayarları tıkladığınızda karşınıza gelen penceredeki "Sohbet Ayarları" menüsüne basarak, "Medyayı Otomatik İndir" seçeneğine tıkladığınızda karşınıza gelecek küçük menüden tüm seçenekleri 'Yok' olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır.

SON GÖRÜLME (ÇİFT ÇENTİK) ÖZELLİĞİ'Nİ KAPATMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Son Görülme Özelliği'ni kapatmak için kısaca Ayarlar - Hesap - Gizlilik sekmesine tıklayarak giriş yapın ve burada bulunan son görüntülenme seçeneğini kapatın.

NUMARA NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Aslında artık numara taşıma kolaylığı geldiğinden beri pek numara değiştirme yapmasak ta lazım olanlar için; WhatsApp'ta bulunan numaranızı değiştirmek için Ayarlar - Hesap - Numarayı Değiştir sekmesindeki adımları izleyerek değişiklik yapabilirsiniz.

WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım


GRUP MESAJLARINI KAPATMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Grup mesajlarından gelen bildirimleri kapatmak için mesaj kutusunun içinde yer alan "Grup Bilgileri" sekmesinden gelen mesajları sessize alabilirsiniz.

KİŞİLER İÇİN WHATSAPP KISAYOLU OLUŞTURUN

Bir kişiyi sık kullanılanlara eklemek için o mesajın üzerine basılı tutun ve “Sohbet Kısayolu Ekle” seçeneğine tıklayın.

WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım

WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım

WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım
WhatsApp Kullanımı ve Yenilikleri Resimli Anlatım

Bütün WhatsApp konularını sitemizden tek tıklama ile bakabilirsiniz.


Güncel WhatsApp Messenger Sitemizden İndirebilirsiniz.


Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 2 620
 
Tarih 7-09-2015, 00:58
Etiketler: WhatsApp
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.