Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Android Yüklü Telefonlara Basit Format Nasıl Atılır?
Android Yüklü Telefonlara Basit Format Nasıl Atılır?

Android Cep Telefonuna Format At


Android Yüklü Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Bir çoğumuzun başına gelmiştir, telefonlarımızın kastığı veya kafayı yediği dönemler olmuştur. İşte böyle zamanlarda Android yüklü telefonlara format atmak gerekebiliyor. Mesela telefona konan şekilli şifreyi unuttuğunuzda (Kilit Ekran Desenini veya Şeklini Unuttunuz Mu? (Resimli Anlatım)), sizden google hesabı ister, ya da telefona tanıtılan gmail üyeliğiniz yok gibi sorunlar ile karşılaştınız. Kısaca format atmanız gereken bütün alt yapı oluştu. İşte bu sebepten attığınız formatta bütün bilgileriniz silinecektir.

Android işletim sistemi yüklü telefonlarda zaman ile bilgisayarlar gibi kullanıma bağlı olarak kasmalar, duraksamalar ve yavaşlamalar gibi nedenler ortaya çıkabilir.
Samsung Galaxy Android işletim sistemli cihazlarınızı bu konuyu okuyarak ilk günkü haline getirebilirsiniz. Kısacası format atabilirsiniz. Bu format atma işlemi bilgisayarlarda olduğu gibi, telefonunuzda da kayıtlı rehber, mesajlar, resimler, oyunlar, uygulamalar gibi dokümanlarınız silinecektir. Formatlama yapmadan önce kesinlikle yedekleme işlemi yapınız! Telefonunuzu bilgisayara bağlayarak tüm dosyaları bilgisayarınıza atabilirsiniz. Telefon rehberini Android Sistemde Rehber Yedekleme ve Geri Yükleme işlemini de konumuza bakarak yapabilirsiniz. Samsung Galaxy telefon modellerinde formatlama işlemi için üç çeşit yöntem vardır.

1- Menü-> Ayarlar -> Gizlilik -> Fabrika ayarlarını Sıfırla bölümünden telefonunuzu sıfır aldığınız günkü haline getirebilirsiniz.

2- Ayrıca aynı işlemi telefonunuzun arama bölümüne gelip *2767*3855# tuşlayarak arama yaptığınızda cep telefonunuza format atabilirsiniz.


3- Farklı bir yöntem ise telefonunuzda fazla model test etmesi yaptınız bunun sonucunda telefonunuz sizden mail şifre istiyor. İnternet olmadığı için giriş yapamadınız yahut mail ve de şifrenizi unuttunuz. Bu sebeple zaman ne yapıyoruz telefonunuzu kapalı konumuna getirip ortadaki tuşa basıp daha sonra açma / kapama ( power ) düğmesine basıyoruz aynı zamanda ses açma tuşuna basıyoruz. Telefon açılana dek basılı tutun tuşları. Telefonunuz açıldığında karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçilir ve reboot now ile birlikte format atarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Samsung Galaxy Android yüklü sistemde telefonunuza bahsedilen 3 yöntem ile format atabilir ilk günkü haline getirebilirsiniz.


Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 4 032
 
Tarih 8-03-2015, 16:57
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.