Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Osmanlıca Ansiklopedik Lügat İle Kelimeler Canlanıyor
Osmanlıca Ansiklopedik Lügat İle Kelimeler Canlanıyor

Osmanlıca Ansiklopedik Lügat İle Kelimeler Canlanıyor


MEVCUT SÜRÜM: 2.0
GEREKEN ANDROID SÜRÜMÜ: 1.5 ve üzeri

DİL: TÜRKÇE

Osmanlıca Ansiklopedik Lügat İle Kelimeler Canlanıyor

Son zamanların büyük tartışma konusun olan "Osmanlıca Dersi" ile birlikte eğitim kurumları derslikler açıyor; ve çeşit çeşit kurslar veriliyor. İnsanların kimi gönüllü olarak alıyor bu dersi; ancak kimileri de ya vakit bulamadığından ya da imkanı olmadığında bu eğitimi alamıyorlar. Bu olumsuzlukları düşünerek insanlar bu eksikliği sosyal ağ yardımıyla mümkün mertebe gidermeye çalışıyorlar. Kimileri çeşitli çeşitli makaleler okuyor, kimileri de çeşit çeşit video izleyerek Osmanlı zamanında kullanılan harfleri ve çeşitli kelimeleri anlamlarıyla birlikte öğrenmeye çalışıyorlar.

Son zamanlarda program uygulamacıları özellikle dil paketlerine ağırlık vermiş durumdalar. Türkçe - İngilizce dil programları kadar artık Osmanlıca dil programları da geliştirilmeye başlandı. Yayılan bu programlar sayesinden insanlar kolayca kelime ve kelimelerin o dile uygun yazılışlarına da erişebiliyorlar. Bu programlardan bir tanesi de "Android Osmanlıca Ansiklopedik Lügat"...

Osmanlıca Ansiklopedik Lügat Android programı benim de kullandığım bir program; bu programın genel özelliklerine geçmeden önce, sizlere uzun süredir kullandığımdan dolayı birkaç bilgi aktarmak istiyorum... Bu program izlenimime göre sadece Arap kelimelerinden oluşmuyor; içinde yabancı kelimeler ve bu kelimelerin Osmanlıca'da yazım şekli ve anlamını veriyor. Son derece kullanışlı bulduğum ve zaman zaman da açıp bilgi aldığım bu programla kelime dağarcığımı ve genel kültürümü geliştirdiğimi düşünüyorum.

Android tabanlı bu eğitim uygulaması, 56.000 küsür kelimeyi izahıyla bizlere sunuyor. Maliyeti uygun ve basit kullanımı olan bu program şu ana kadar 100.000'den fazla kişice kullanılmış ve popüler bir dil programıdır. Bu program sayesinde bir ansiklopediyi sayfalarca karıştırmadan tek tıkla bilgi edinebiliyoruz.

Osmanlıca Ansiklopedik Lügat İle Kelimeler Canlanıyor Osmanlıca Ansiklopedik Lügat İle Kelimeler Canlanıyor


Osmanlıca Ansiklopedik Lügat İle Kelimeler Canlanıyor
Osmanlıca Ansiklopedik Lügat İle Kelimeler Canlanıyor

Osmanlica-Sozluk.apk [3,28 Mb] (Sayaç: 111)




Reyting:

Kategori: Eğitim Uygulamaları
Gösterim: 1 602
 
Tarih 2-01-2015, 00:28
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.