Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Telefona Tekrar Tekrar Gelen SMS'ler Hakkında
Telefona Tekrar Tekrar Gelen SMS'ler Hakkında

Telefona Tekrar Tekrar Gelen SMS'ler Hakkında


Cep Telefonunuza Tekrarlayan Mesajlar mı Geliyor?

Bugün cep telefonuma bir firmadan mesaj (SMS) gelmesi ile sorunum başladı. Tabi ben ilk etapta bunun gönderen firmadan kaynaklandığını düşünerek o firmayı aradım. (İsmini vermiyorum) Onlar bu mesajı bir kere gönderdiklerini söylemelerine rağmen mesaj her 10 dakikada bir telefonuma sürekli olarak geliyordu.

Telefonumun ayarları ile oynamama rağmen neden böyle bir şey olduğunu akıllı olduğunu sandığım telefonumu kurcalayarak çözmeye çalıştım. Baktım ki telefonun ayarları ile bir alakası yok. Google Play'den SMS engelleyecei uygulamalar aklıma geldi. Onları inceledim lakin isredikleri izinler çok olduğu için pek güvenilir gelmedi.

Benim de aklıma kullandığım operatörü aramak geldi. İsmini vermiyeceğim operatörümü aradığımda telefondaki arkadaş sağolsun bana yardımcı olmaya çalıştı. Başta o da anlayamadı ama ben ona biraz olayı ayrıntıları ile anlatıp aynı durumun başka SMS'lerdede olmaya başladığını söyleyince bir ayara yapacağını söyledi. Ayarı yaptıktan sonra "Telefonumu kapatıp 5 dakika sonra açmamı" söyledi.

Özetlemek gerekirse, telefonunuza sürekli aynı kişiden tekrarlayan "MESAJ" yani "SMS" alıyorsanız, önce cep telefonunuzu kapatıp açın. Eğer hala devam ediyor ise cep telefonu operatörünüzü arayarak sıkıntınızı anlatmanız durumunda sorununuzu çözeceklerdir.
Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 1 791
 
Tarih 5-10-2014, 00:40
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.