Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Samsung S5 Format Atma Resimli Anlatım
Samsung S5 Format Atma Resimli Anlatım

Samsung S5 Format Atma Resimli Anlatım


SAMSUNG GALAXY S5 FORMAT NASIL ATILIR?

Öncelikle bazı arkadaşlardan duyduğum "Öğrenmek ve zevk olsun diye" telefon veya mobil cihazlarına format attıklarını duyuyorum. Tavsiyem bu işi gerekmedikçe yapmamalarıdır. Çünkü size birçok zararı olacaktır. Ben bu format işini bilgisayarlara atılan format ile eşleştiriyorum. Biraz farklı gibi görünse de mantık aynı sadece "Android" yüklü cihazlarda lisans, cd, dvd gibi derdiniz yok ve daha basit.

Son çıkan Samsung'un Galaxy S5 telefonunuz artık hatırı sayılır yavaşladı ise, virüs bulaştığını düşündüğünüzde, bilinmeyen kaynaktan yüklediğiniz bir "apk" yani uygulamayı silemediğinizde veya telefonunuzun ayarları ile çok oynadınız ve ilk haline gelmesini istiyorsunuz. İşte bu sebeplerden veya kişisel sebeplerden format atmak veya fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır.

** Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki herşeyi kalıcı olarak siler. Fabrika ayarlarına sıfırlama öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olunuz.

Telefonunuz normal olarak açılır ise kolay yolu olan S5 Ayarlarını kullanarak yapma işlemi:

Telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki haline çevirmek için yani fabrika ayarlarına döndürmek için aşağıdaki adımları yapmanız yeterli olacaktır.

Menü → Ayarlar → Yedekle ve sıfırla → Fabrika ayarlarına sıfırla → Cihazı sıfırla → Tümünü sil

Telefonu Açılmayanlar için:

Samsung Galaxy S5 telefonunuz açılmıyor ise formatlamayı aşağıdaki resimdeki tuşlara basarak ve yazılanları yaparak formatlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy S5 cihazınızı açamıyor veya telefon ayarlarına erişemiyorsanız, S5 üzerindeki donanım tuşlarını kullanarak telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Aslında bir çok mobil cihazda sistem aynıdır. Sadece basılacak tuş kombinasyonu öğrenmeniz yeterli olacaktır. Diğer yazılanlar "Android" işletim sisteminin ana ekranı olup hepsinde aynıdır.

Samsung Galaxy S5 Kullanma Klavuzu (PDF) SM-G900FQ - Türkçe Bilgisayarınıza indirebilir veya direk bakabilirsiniz.

Samsung S5 Format Atma Resimli Anlatım


1. Telefonunuz zaten açılmadığından dolayı kapalı pozisyonda olmasına ve şarzının yeterli seviyede olmasına dikkat ediniz.
2. S5 kapalı konumda iken yukarıdaki "resimde" görülen Ses Açma + Home (Orta Tuş) tuşlarına basılı tutarken Güç Tuşuna (Açma/Kapatma) basınız.
3. Resimde görüldüğü gibi telefon açılır ve "Samsung" logosu görünür. Logoyu gördüğünüzde "Güç Tuşuna" basmayı bırakınız.
4. Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; bütün tuşlardan elinizi çekiniz.
5. Sesi Azaltma ve Yükseltme tuşlarını kullanarak ile "Wipe Data/Factory Reset"'i seçip Güç Düğmesine yani Açma/Kapama tuşuna onaylamak için basınız.
5. Yanlış işlem yapmanızı engellemek için Yes'i biraz aşağıya koymuşlar, yine Ses tuşları ile "Yes-delete all user data" seçip Güç tuşu ile onaylayınız.
6. Açılan ekranda "reboot system now"'ı seçip Power (Açma/Kapama) tuşu ile işlemi tamamlayınız.

Sizlere daha anlaşılır olsun diye aşağıda videoda koydum. Video İngilizce olmasına rağmen yapılanlar gayet anlaşılır olması nedeni seçtim.Turkcell T50 Format Nasıl Atılır?
Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 2 975
 
Tarih 9-09-2014, 22:29
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.