Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » General Mobile Kurulum Video Dersleri
General Mobile Kurulum Video Dersleri

General Mobile Kurulum Video Dersleri


Bundan önceki konumuzda sizlere "General Mobile Arama Özelliklerini Anlatan Videolu Dersler" isimli makelemizi paylaşmıştık. cepapkindir.com olarak bu konumuzda da sizlere "General Mobile Discovery" akıllı telefonlarının pek çok bilinmeyeni veya yeni başlayanlar için sıfırdan sizlere videolu olarak anlayacağınız şekilde anlatılmış orjinal videolarını yine sizler ile paylaşmak istedik. Çünkü ülkemizde bir hala bir geçiş dönemi devam etmektedir. Android Dünya'da yerini alsa da bizde yeni geçenler hala mevcut. Bu sebepten bu videoların sizlere faydalı olacağını düşünüyoruz.

Bu videolar aslında sadece "General Mobile" kullananlara değil diğer telefon modellerine de fikir verebilir, çünkü bazı fonksiyonları birbirine yakın. Sonuçta Android yüklü olduğu için altyapı aynı sadece firmalar kendi arayüz ve uygulamalarını yüklemektedirler. cepapkindir.com olarak bu konumuzda da sizlere 8 adet video anlatımını paylaşacağız. İyi seyirler.

General Mobile Discovery Kurulum Videoları

Telefonumda İlk Açılış Ve Kurulumu Nasıl Yapacağım?

Açılış ve kurulumu yapabilmek için SIM kartınızı telefonunuza yerleştirin. Telefonunuzun bataryasını takın ve arka kapağını kapatın. Yan tarafta yer alan açma/ kapama tuşuna basarak telefonunuzu açın. Ekranda bazı görseller belirecektir. Dil seçimi ekranından kullanmak istediğiniz dili seçin ve başlat a dokunun. Önünüze çıkan bağlantı ekranından WİFİ ile internete bağlanın. Bundan sonra telefonunuz sizden Gmail hesabı isteyecektir. Eğer Gmail hesabınız varsa evet e dokunun ve hesabınızı kaydedin.

Önünüze ücretli uygulamalar için kredi kartı bilgilerinizi isteyen bir ekran gelecektir. Şimdi değil diyerek bu aşamayı atlayabilirsiniz. Yedekleme ekranından ise ileri seçeneğine dokunun. Konum bilgileri için de ileri seçeneğini işaretleyin. Tüm bu işlemlerden sonra telefonunuzun kurulum işlemini tamamlamak için ekrandaki bitir seçeneğine dokunun.Telefonda Wİ-Fİ ile Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

Yazılımı Wifi ve şebeke üzerinden güncellemek için: menü-sistem güncelleme bölümüne girin. "Yeni sürüm için kontrol et" özelliğini seçerek yeni sürümleri kontol edebilirsiniz. Sol seçenekler tuşuna basarak Ayar bölümüne ulaşın. Güncellemeleri sadece WiFi'dan yapmasını bu bölümü açık duruma getirerek sağlayabilirsiniz. Veya belirli aralıklar ile güncellemeleri kontrol etmesini de sağlayabilirsiniz.

Güncellemeler General Mobile tarafından haklı tüketici geri bildirimleri doğrultusunda yapılmakta ve cihazın optimize edilmesine yönelik iyilestirmeleri içermektedir.Discovery Wİ-Fİ ve 3G Ayarları Nasıl Yapılır?

WiFi ve 3G ayarlarını yapmak için : menü-ayarlar-kablosuz ağ bölümüne girin, sağ üst köşedeki açma/kapama bölümünden WİFİ'yı aktif duruma getirin. Bağlanmak istediğiniz ağ ismine tıklayın. Eğer ağ şifre ile korunuyorsa şifre girmeniz gerekmektedir.
Şifreyi girdikten sonra tamam a tıklayın.Eger bağlantınız başarılı olmuş ise ekranınızın üst kısmında WİFİ logosu görünecektir.
Eğer WİFİ bağlantınız yoksa cihazınız GSM hattınız üzerinden internete erişmeye çalışacaktır.
Bunu şebeke sinyal seviyesi üzerindek G, E, H veya 3G ikonlarından anlayabilirsiniz.

Eğer hattınız üzerindeki internet kullanımını kapatmak isterseniz :menü-ayarlar-bağlantılar-mobil ağlar-veri bağlantısı bölümünü kapatmanız yeterli olacaktır. Ayrıca parmağınızı ekranın üst kısmından aşağı doğru çekerek açılan taskbardan da veri alışverişini hızlıca kapatabilirsiniz.GM Discovery Gmail Hesabı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Cihazın kurulumunda eklediğiniz Gmail hesabı dışında bir Gmail hesabınız daha varsa onu da cihazınız üzerinden takip edebilirsiniz.

Bunun için: menü-ayarlar-hesaplar sekmesi bölümünde hesap ekle'yi seçin. Google hesabını seçin. Mevcut hesabınız varsa onun üzerinden ilerleyebilir veya yeni bir hesap yaratbilirsiniz. Mevcut hesabı seçin. kullanıcı adı ve şifrenizi yazın. Kredi kartı ayarlama sorusuna şimdi değil cevabı vererek bu kısmı atlayabilirsiniz. Telefonunuzla senkronize edilecek bilgilerinizi seçin ve sağ taraftaki ok seçeneğine basın. Mail hesabınız kurulmuş olacaktır.
Menüdeki Gmail bölümünden sol üst köşeye dokunarak hesaplarınız arasında geçiş yapabilirsiniz.Telefondan Mail Gönderme Nasıl Yapılır?

Mail gönderimi yapabilmek için menüdeki Gmail bölümüne girin. Sağ üst köşedeki mail + ikonuna tıklayın. Göndereceğiniz e-posta adresini yazın. Konu başlığını yazın. E-posta bölümüne göndermek istediğiniz metni yazın.
Eğer mailinize fotoğraf veya bir başka dosya eklemek isterseniz sol seçenekler tuşuna basın, resim veya dosya ekleme bölümünü seçin.
Bu işlemleri tamamladıktan sonra sağ üst köşedeki sağ taraftaki ok tuşuna basarak mailinizi gönderebilirsiniz.Mail Okuma Nasıl Yapılır? Yararlanma Özellekleri Nasıl Etkin Yapılır?

Maillerinizi okurken telefonunuzda varolan bazı özellikleri kullanabilirsiniz.

Örneğin:
1- Multitouch özelliğini kullanarak metinleri büyütebilirsiniz.

2- Gelen kutusunda sağ üst köşeden büyüteçe tıklayarak kelime ile mailleriniz içinde arama yapabilirisiniz.

3- Gelen kutusundayken son gelen postaları denetleyebilirsiniz. Bunun için parmağınızı yukarıdan aşağıya doğru sürüklemeniz yeterlidir.

4- Gelen önemli e- postaları sağ kısımda bulunan yıldıza tıklayarak işaretleyebilirsiniz. Sonrasında sol taraftaki menüyü açıp yıldızlı e-postalara ulaşabilirsiniz.Telefonlarda GPS Güçlendirme

GPS'i daha hızlı bulabilmek için telefonunuzun 3G üzerinden intrenete bağlı olmanız gerekmektedir.

Bunun için: menü-ayarlar-diğer-konum erişim bölümüne girin. Eğer GPS uyduları bölümü kapalıysa sağ taraftan onu da açın ve sonra GPS uyduları yazısına tıklayın. Ekranda yer alan GPS EPO yardımı ve A-GPS özelliklerine tıklayın. Açılan uyarıları Devam Et i tıklayarak kabul edin.

Bu işlemlerden sonra GPS daha hızlı ve etkin bir şekilde çalışacaktır.Telefonda Exchance Kurulumu Nasıl Yapılır?

Mail ayarlarınızı yapmadan önce posta yöneticinizden mail adresiniz ile ilgili "alan adı" "sunucu adresi" "ssl desteği olup olmadığı" bilgilerini almanız gerekmektedir. Bu bilgilere sahipseniz menü-e-posta bölümüne giriniz. Sıra ile mail adresinizi, mail şifrenizi girip ileri seçeneğine dokunun.

Açılan sayfadan exchange özelliğini seçin. Alan adını örneğin telpa.entp\kullanıcı_adı yapın. Şifreyi değiştirmenize gerek yoktur. Sunucu adresini mail.telpa.com olarak düzenleyin. Güvenli bağlantıyı kullan SSL özelliğinin seçili olduğundan emin olun. Siz de bu ayarları kendi hesap bilgilerinize göre değiştirin. İleri seçeneğine dokunun. cepapkindir.com

Kuruduğumuz hesap SSL sertifika destekli olduğu için bir süre sonra SSL dosyası onayı sorulacaktır. Tamam dedikten sonra açılan sayfada mail denetleme aralığını seçin. Eğer mailler geldiği anda size bildirilsin istiyorsanız akıllı push özelliğini seçin. Senkronize edilmesini istediğiniz gün sayısını da seçin.

Örneğin: son 1 haftanın mailleri gelen kutusunda gözüksün diyebilirsiniz. Senkronize edilmesini istediğiniz bilgileri seçin ve ileri seçeneğine dokunun. Mail kurulumunuz bu şekilde tamamlanmış olacaktır.

Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 1 765
 
Tarih 24-06-2014, 18:47
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.