Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Samsung Galaxy S3 Kullanımı Hakkında Pratik Bilgiler
Samsung Galaxy S3 Kullanımı Hakkında Pratik Bilgiler

Samsung Galaxy S3 Kullanımı Hakkında Pratik Bilgiler


Samsung Galaxy S3 Kullanımı Hakkında Pratik Bilgiler

Bu makalemde sizlere Samsung'un çok tutulan ve piyasa da çok olan telefonu Galaxy S3'ün kullanımındaki ufak noktaları göremediğimiz, hatta yapıp unuttuğumuz noktaları bir arada toplayarak, sizlere kendi yaşadığım tecrübeleri de içine alan ve soru - cevap şeklinde hazırladığım pratik bilgilerden oluşan bu güzel yazıyı siz Android severlere sunmak istedim.

Tabi burada herşeyi bulamayabilirsiniz. Bulamadığınız veya kafanıza takılan noktaları sorarsanız, bilgimiz çerçevesinde cevaplamaya çalışırız.

Ayrıca bu konu öğrendiğimiz yeni bilgiler çerçevesinde güncellenecektir.

Soru : Galaxy S3 (GT-I9300) cihazınızda kalibrasyon ayarı nasıl yapalır ?

Cevap : Önemli NOT = Bu işlemi başlatmadan önce telefonunuzun düz bir zeminde olduğundan emin olun.
Telefonunuzda kalibrasyon ayarını yapabilmek için yine Uygulamalar > Ayarlar > Hareket > Hassaslık ayarları > Jiroskop kalibrasyonu > Kalibre et tıklanarak kalibrasyon işlemini başlatabilirsiniz.


Soru : Galaxy S3 (GT-I9300) cihazınızda gelen aramaların ve bildirimlerin sesli olarak uyarması nasıl yapılmaktadır ?

Cevap : S3 telefonunun içerisine sürücüler düşünülerek konulmuş bir özellik olduğunu düşündüğüm bu özelliği kullanabilmek için, Uygulamalar > Ayarlar > Dil ve giriş > Metinden konuşmaya > Sürüş modu aktif hale getirilmelidir. Ayrıca orada bulunan metin akış hızı ile konuşanın ses hızını ayarlayabilmektesiniz. Gelen aramalarınız , Mesajlarınız , E-postalarınız , Sesli posta , Alarm , Ekran kilidi gibi özellikler de içerisinde mevcuttur.

Soru : Galaxy S3 cihazında kamerayı ellemeden ses komutları ile (sesli çekim) yapabilmek için ne yapmam gerekir ?

Cevap: Galaxy S3 (GT-I9300) telefonunuzun kamerasında ses komutları ile (sesli çekim) yapabilmek için bir kaç ayar yaparak telefonunuza elinizi sürmeden çekim yapabilirsiniz.
Uygulamalar > Ayarlar > Dil ve Giriş > Uygulamalar İçin Ses Komutları tıklanarak menüye giriş yapılır, açılan menüde (gelen aramalar, alarm, kamera ve müzik çalar) istediğiniz seçenekleri aktif ederek telefonunuzu sesle kontrol etmeye başlayabilirsiniz.


Soru: Galaxy S3’ün galeri bölümünde instant upload var silinmiyor ne yapabilirim ?

Cevap: Herkesin baş belası olan Senkronizasyondan kaynaklanan bu olayı çözmek için, Google+ uygulamasına girin, oradan ayarlara girdiğinizde Hızlı Yükleme özelliğini devre dışı bırakmalısınız. Ayrıca Uygulamalar > Ayarlar > hesaplar ve senkronizasyon bölümüne girerek gmail hesabınızın içerisine giriş yaparak buradan 'Senkrn Google Foto' kısmından çentik işaretini kaldırmanız gerekmektedir. Bundan sonra telefonunuz fotoğraflarınızı senkronize etmeyecektir.

Soru : Galaxy S3'te kaç adet hoparlör kullanılıyor?

Cevap : Saçma gibi görünse de bazı telefonlarda çift hoparlör olabiliyor. Galaxy S3 telefonunda bir adet hoparlör kullanılmaktadır.

Soru : Galaxy S3 cihazıma Google Play Store’den indirdiğim uygulamaları menüde görünmez yapabilir miyim veya gizleyebilir miyim ?
Cevap: S3 telefonlarında gizleme seçeneği özellik olarak konulmuştur. Sebebi de sanırım görünmesini istemediğiniz size özel uygulamaların saklanması düşülmüş olabilir.

İndirdiğiniz uygulamayı saklayabilmek için Uygulamalar > Seçenekler (Sol alt köşedeki ikon) > Açılan menüde bulunan Uygulamaları gizle’yi seçerek bu işlemi yapmış oluyoruz.

Soru : Galaxy S3 (GT-I9300) cihazınızda telefona kulaklık takılı iken gelen aramada zil sesi hoparlörden de çıkmaktadır. Peki bu bir sorun mudur ?

Cevap : Benim telefonda da böyle olunca sorun olduğunu düşünmüştüm. Telefonunuzda kulaklık takılı olduğu zaman hoparlörden de zil sesi gelmesi normaldir. Bu olay cihazda ki bir sorundan dolayı değil, yazılımsal olarak böyle yapılmıştır.

Soru: Galaxy S3 telefonunuzun ekranının renkleri (beyaz, kahverengi) garip bir alırsa ne yapmalısınız ?

Cevap: Tabi bu normal ayarlanabilir bir durum içindir. Başka bir sorun var ise buradan ayarlanamayabilir. Burada S3’lerde olan Negatif renk ayarı mevcuttur, eğer bu ayar kaza ile aktif edilmiş ise renkleri tekrar eski haline alabilmek için; telefonunuzda Uygulamalar > Ayarlar > Erişilebilirlik > Negatif Renkler’in kapalı konumda olması gerekmektedir.


Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 7 639
 
Tarih 23-09-2013, 00:38
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Yorumlar (2)
Yasemin 22 Nisan 2016 02:48
Samsung galaxy S3 telefonumu formatladım. Yedeklerimin uygulamalarım hariç tamamını smart switch programı ile geri yükledim. whatsapp yedeğimi geri almaya çalıştığımda "uygulama yüklemeden önce onayla seçeneğini devre dışı bırakın" uyarısı alıyorum. play store da ayarlardan uygulamaları otomatik güncelle seçtim gene de aynı uyarıyı alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
          1
Kullanıcı çevrimdışı By_EnGo 22 Nisan 2016 23:40
yasemin hanım,

whatsapp doğrulama yaptınız mı? ayrıca whatsapp yedeğini nereye aldınız? (yani gmail üzerinden mi yoksa google drive mı?)

"uygulama yüklemeden önce onayla seçeneğini devre dışı bırakın" bunu ilk defa gördüm ve araştırdığım kadarı ile de bir sonuç bulamadım. araştırmaya devam ediyorum. birşey bulursam yine yazarım.

*********************************************

Google'nin kendi sayfasında paylaştığı bir yazıdır. Bana bu yüzden olabilir gibi geldi bir deneyip sonucu yazar mısınız?

Zararlı uygulama tespitini iyileştirme

Uygulamaların doğrulanmasını seçtiğinizde Google, Google Play Store dışından yüklenen tüm uygulamalar hakkında da anonim bilgiler alır. Bu, Google'ın kullanıcıları zararlı uygulamalara karşı daha iyi korumasına yardımcı olur.

Bu ayarı değiştirmek için:

Google ayarlarını şu yerlerden birinde bulabilirsiniz (cihazınıza bağlı olarak değişir):
Google Ayarları (normal ayarlardan farklıdır) adı verilen farklı bir uygulama Google Ayarları
Ana Ayarlar uygulamanızda aşağı kaydırın ve Google'a dokunun
Güvenlik'e dokunun.
"Zararlı uygulama tespitini iyileştirme" seçeneğinin yanındaki düğmeyi açık veya kapalı ayarına getirin.
Bazı geliştiriciler uygulamalarının incelenmek üzere gönderilmemesi için bu özelliği devre dışı bırakmayı tercih edebileceklerinden, bu özellik tüm uygulamalarda geçerli olmayabilir.
--------------------
Lütfen Sorularınızı e-mail ile değil İstek ve Şikayet bölümden sorunuz!!!
          2
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.