Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Android Sistemde Rehber Yedekleme ve Geri Yükleme işlemi
Android Sistemde Rehber Yedekleme ve Geri Yükleme işlemi

Android Sistemde Rehber Yedekleme ve Geri Yükleme işlemi


Android Sistemde Rehber Yedekleme ve Geri Yükleme İşlemi Herkesin büyük sorunu olan ve arkadaşlarının telefonları kaybetmesine yol açan telefon rehber kayıplarından kurtulabilmeniz için sizlere kısaca yapamnız gerekenleri anlatacağız. Şimdi ki yeni nesil telefonlar da çöken işletim sistemleri, telefona yeni bir rom yüklediğinizde ya da cihazı fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde telefon rehberleri silinmektedir. Bu sebeple telefonunuza yüklediğiniz yeni bir ROM veya yeni aldığınız bir telefona yeni rehberi eklemek tek tek zordur. Ancak Android yüklü telefonlarda, rehberi yedeklemeniz ve yedeğini aldığınız rehberi geri yükleme son derece kolaydır. Android sistem de sürümlerine göre küçük çaplı farklılıklar taşısa da genel hatları itibarıyla birbirine benzemektedir.

İnşallah bu yazdıklarıma gerek kalmaz. Lakin gelişen çağımızda artık vazgeçilmez olan telefonları iyi öğrenmek adına sizlerle bildiklerimiz paylaşıyoruz. Aşağıdaki yazıyı kendim dilim döndüğünce açık yazmaya çalıştım. androdiciler.com ailesi olarak sizlere en iyisini en doğru şekilde vermeye çalışıyoruz. Takıldığınız bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırız.

Aşağıdaki rehber yedek alma ve Andorid Ics yüklü cihazlara göre tarif edilmiştir:

Rehber'i Harici Sd Karta Taşıma:

1. Android yüklü telefonunuzun rehberine (kişiler) girin.

2. Rehber (kişiler) açık iken, en alt sol köşedeki seçeneklere dokunun ve karşınıza çıkacak menüden İçe/Dışa Aktar seçeneğini seçin.

3. İçe/Dışa Aktarı seçtiğinizde size bir çok seçenek sunacaktır. Bunun da sebebi telefonunuza girmiş olduğunuz e-mailler, mesajlaşma programları (Skype, tango v.s), Telefon Belleği gibi seçeneklerden hangisini seçmek istediğiniz sormasıdır. Tabi bu seçeneklerden birini de seçebilirsiniz. Ancak Harici SD Kartınıza yüklemeniz ileride yeni telefonunuza veya yeniden rom yüklediğiniz telefona rehberi rahatlıkla atmanıza olanak sağlayacaktır.

4. Burada önemli olan İçe/Dışa Aktarı seçtiğinizde ilk menüde karşınıza çıkan yerde telefon rehberiniz nerede kayıtlı ise o seçeneği seçiyorsunuz. Mesela benim ki Sim kartım da idi. O yüzden operatörümü seçtim. Sizin rehberiniz nerede ise onu seçip ileri diyoruz. Karşınıza bir önceki menü gelecek ve burada da nereyi seçmek istiyorsanız o seçeneği seçerek ileri diyoruz. (Ben SD Kart Seçeneğini seçtim.)

5. Karşımıza rehberimizin tamamı gelmesi gerekmektedir. Gelmedi ise bir yerde bir hata yapmışsınız demektir. Rehberimizin tamamını seçmek için sol alttaki kutucuğa dokunarak hepsini seçebiliyoruz. En üstte kaç kişinin seçildiğini görebilirsiniz. Son olarak seçtiğiniz seçeneğe gönderebilmek için sağ alt köşede bulunan ekrana dokunarak kopyalama işlemini başlatabilirsiniz.

Aldığınız Android Telefon Rehberini Geri Yükleme

1. Aldığınız Android Telefon Rehberini Geri Yüklemek için yukarıdaki adımlardan 1, 2 ve 3. maddelerdeki seçenekleri aynen uygulayın.

2. "SD Kartından al" seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bunu seçtiğinizde karşınıza çıkan ekrandan, rehberi geri yüklemek istediğiniz bölümü seçmenizi isteyecek. Burada "telefon" ve "google" hesabınız görünecektir. Bu seçeneklerden telefon belleğini veya sim kartınızı seçtiğinizde rehber telefona geri yüklenecektir.
Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 2 899
 
Tarih 8-09-2013, 23:50
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.