Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Samsung Galaxy S4 Telefonda Ekran Görüntüsü (Screenshot) Alma
Samsung Galaxy S4 Telefonda Ekran Görüntüsü (Screenshot) Alma

Samsung Galaxy S4 Telefonda Ekran Görüntüsü (Screenshot) Alma


Samsung Galaxy S4 Telefonda Ekran Görüntüsü (Screenshot) Alma

Samsung ailesine yeni katılan Galaxy S4'ün yeni özelliği ekran görüntüsü (Screenshot veya Print Screen) nasıl alınır, kısaca bu makalemizde anlatmaya çalışacağız. Kullanıcılar güzel bir görüntü gördükleri zaman kendi cihazlarından ekran kaydını almak isterler. Tabi bu sadece güzel görüntüler içinde olmayabilir, kötü amaçla sizi rahatsız edenlerin görüntüsünüde kaydedebilirsiniz. Aslında bu olay bilgisayarda kullandığımız ve klavyemizde bir tuşla yaptığımız ve isminin Print Screen olduğu bu tuş, şimdi de Galaxy S4 telefon kullanıcıları için tasarlanmış. Galaxy S4'te ekran görüntüsü almanın iki yöntemi vardır.

Birinci Yöntem :

İlk yöntemde telefonundan herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Sadece aynı anda Home ve Güç düğmelerine basmalısınız. Sonrasında görüntüsünü almak istediğiniz ekranın sınır çerçevesi belirecektir. Bu ekranda sizden onay isteyecektir. Son olarak çıkan bildirim çubuğundan ekran görüntüsünü resim olarak görebilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 Telefonda Ekran Görüntüsü (Screenshot) Alma


İkinci Yöntem :

S4 Cihazınızın ayarlarında bulunan Palm motion yani avuç içi hareket seçeneğini etkinleştirmeli siniz. Bunun için Telefonunuzdaki Sırası ile Ayarlar / Aygıt / Hareketler ve İşaretler / Avuç İçi Hareket içinde bulunanları aktif etmeden önce test ediyoruz ve aktif oluyor. Daha sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi elinizin yan yüzünü ekranda sağdan sola kaydırma yöntemi ile ekranı görüntüsünü alabilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 Telefonda Ekran Görüntüsü (Screenshot) Alma Samsung Galaxy S4 Telefonda Ekran Görüntüsü (Screenshot) Alma


NOT : Bu yazdıklarıma ilave olarak anlamayan arkadaşlar olursa aşağıdaki videoyu izleyerek telefonlarında bu ayarları yaparak bu özelliğini kullanabilirler.
Bu Videoyu özellikle seçtim. Dil İngilizce fakat yaptıklarına bakarak her şeyi anlayabiliyorsunuz.

Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 48 976
 
Tarih 6-09-2013, 00:18
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.