Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır ?
Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır ?

Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır ?


Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır ?

Android Akıllı Telefonları Hızlandırma Yöntemleri, Çoğumuz kullandığımız mobil android cihazın yavaşlığından nefret etmekteyiz. Bunun üstesinden gelmenin pek çok yolu vardır aslında. Çoğunlukla yeni bir rom ya da custom rom yüklemek, problemimizi çözebilir, tabii ki her zaman değil. Ayrıca telefonunuz rootlu da olmayabilir ya da custom romu nasıl yükleneceğini de bilmiyor da olabilirsiniz. Sırası ile anlatacak olursak;

1- Bu konuda yapabileceğiniz ilk şey, telefonunuzda otomatik oynatılan animasyonlar kapatmak olacaktır. Bunu:

Ayarlar/Ekran/Animasyon (Settigns>display>Animatisons) seçeneğinden yapabilirsiniz.

2- Telefonunuzda yüklü olan ve sistemi kasan canlı duvar kağıtlarından kurtulmak olacaktır. Bunlar telefon bataryasınının güçlü düşmanı olduğu gibi, aynı zamanda sistemi de iyiden iyiye kasarlar.

3- Sistemi kasan üçüncü şey widgetlerdir. çoğu android kullanıcısı bu widgetleri kullanmaktan haz alırlar. bunlar da telefon hızında ve pil ömründe önemli rol oynarlar. Aslında kullandığımız bu widgetlerin çoğuna çoğu kere ihtiyacımız da yoktur. Sisteminizde yüklü widgetleri kontrol edin ve ihtiyaç duymadıklarınızı sistemden kaldırın.

4- Kullanılan telefonlarda her açtığınız oyun, rehber, mesajlaşma, web sayfaları gibi uygulamalar arka planda çalışmaya devam etmektedir. Bunları sıfırlamak için yani telefonunuzu rahatlatmak için ya telefonunuzu kapatıp açın, ya da telefonunuz açık durumda iken nasıl yapıldığını öğrenmek için kullanma kılavuzundan veya servisinden öğrenin. Clean Master Uygulamasıda bunu yapan programlardan biridir.

5- Cihazınız rootlu ise, başka alternatiflere de sahipsiniz demektir. Bazı kostum romlar sistemi hızlandırmaya dönük yapılandırmalar da içerebilirler. Örneğin CM7, telefon sistemini iyileştirmeye yönelik bazı ayarlamalar içermektedir.

6- Android yüklü telefonların işletim sistemleri ve uygulamaları için genellikle yetersiz dahili hafızaları olmaktadır. Bu yüz­ den çektiğiniz fotoğraflar, yüklediğiniz mp3 müzik dosyaları, filmler ve oyunlar gibi büyük verileri micro kartlarda saklamak gerekmektedir. Bu sayede yukarıda yazdığımız ve telefona ait olmayan ama onlarsız olmayan dosyaları harici hafızaya aktararak dahili hafıza da da­ha fazla yer açabilirsiniz.

Android Market'te "Set CPU" gibi uygulamalar da mevcuttur. Kuşkusuz her rom ve cihaz, işlemcisini hızlandırabilecek potansiyele sahiptir. Ancak bu konuda bunları kullanmanın cihaza zarar verebileceği yönünde kaygılarda vardır. Bu doğru da olabilir. Eğer tecrübesiz bir girişimle, cihazınızı kaldıramayacağı, bir kapasiteye çıkarmaya çalışırsanız, bu cihazınız açısından risk de içerebilir. Çünkü yanlış bir davranış, cihazın ısınmasına ve zarar görmesine yol açabilir. Onun için bu uygulamaların doğru kullanımı şarttır.

Yukarıdaki Yazılanlara İlave Olarak Telefonunuzu Hızlandırmak İçin Kullanabileceğiniz Bazı Uygulamalar Aşağıdadır:

1. SetCPU for Root Users Uygulaması için TIKLAYINIZ. Ücretli uygulamadır.
2. VM Heap Tool (root only) Uygulamasını sitemizden ücretsiz indirebilirsiniz. vm-heap-tool-root-only.apk [51,03 Kb] (Sayaç: 104)
3. SD Speed Increase Uygulamasını sitemizden ücretsiz indirebilirsiniz. sd-speed-increase.apk [334,58 Kb] (Sayaç: 193)
Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 5 766
 
Tarih 5-09-2013, 00:08
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.