Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » The Tribez Android Kasaba Kurma Oyunu
The Tribez Android Kasaba Kurma Oyunu

The Tribez Android Kasaba Kurma Oyunu


The Tribez (Android Dinozorların Arasında Bir Kasaba Oyunu)

Karşımızda Game Insight firmasının şehir kurma tarzında son oyunlarından The Tribez var. Bu tür strateji oyunlarında belli bir geçmişi ve şöhreti olan Game İnside firması The Tribez’la gayet başarılı bir iş çıkarmış diyebiliriz. Oyunumuz dinozorlar zamanında geçen bir kabile kurma/ geliştirme oyunu. Küçük bir köyden, dev bir maden-üretim-görev yapma zincirine dönüşen The Tribez, eskilerin iyi bildiği Settlers oyununun eski çağda geçen daha barışçıl versiyonu diyebilirim. Oyun insanı sarıyor ve kendine bağlamak konusunda hiç zorlanmıyor. Neredeyse hiç savaş unsuru içermemesine rağmen The Tribez, benim gibi aksiyon seven birini bile kendini beğendirdiğine göre fazla söze gerek yok.

The Tribez’da amacınız öncelikle değişik tarzda evler kurarak çalışan sayınızı artırmanız, sonrasında çiftlik, oduncu, taş ocağı gibi bir sürü üretim binası yaparak bu işçilere belli sürelerde görevler vermek. Oyunda maden kazmıyorsunuz, binalar üretimi başka maden, yiyecek ya da altınla yapıyorlar. Kısaca elinizdeki birimleri birbirine çeviriyorsunuz. Örnek olarak, ev yaptığınızda işçi sayınız artıyor, sonra çiftlik yapıyorsunuz ve işçinizi çiftliğe çalışmaya gönderiyorsunuz. Neredeyse her bina 3 ya da 4 seviye geliştirilebiliyor ve bu geliştirme sayesinde daha çok altın ya da daha uzun süre işçi çalıştırma şansınız oluyor. Mesela tarlaya tıklayınca sizden ne kadar süreyle işçinin çalışacağını soruyor. Bu esnada işçinin çalışması için neye ihtiyacı olduğunu görüyorsunuz ve kaynaklarınız yeterliyse size sunulan 4 süre zarfından birini seçiyorsunuz. Unutmayın ki ne kadar uzun süre seçerseniz o kadar az kazancınız olur. Mesela 3 dakikada 7 altına 15 yiyecek alırken tarladan, 30 dakikada 40 altın verip 50 yiyecek alıyorsunuz. Bu süre seçimlerini sizin ne kadar sıklıkla köyünüzü kontrol edebileceğinize göre ayarlamanız gerekiyor. Ayrıca altın biriktirerek başka bölgeleri satın alıp köyünüzü büyütmek, devamlı gelen yan görevleri yapmak, köyünüzün mutluluk ve tecrübe seviyesini arttırmak sonrasında diğer adalara sıçrayarak başka köyler kurmak gibi birçok şey ve oldukça uzun bir oynanış süresi oyunumuzdaki yapabileceğiniz diğer şeyler. The Tribez’in sistemi, hem fazla ekran başında olamayanlara hem de oturup saatlerce ilgilenebileceklere göre çok güzel ayarlanmış.

Grafik açısından gayet güzel, ayrıntılı ve şirin olan The Tribez, güzel bir seyir zevki de sunuyor oyunculara. Tüm binaların ve işçilerin kendilerine özgü ayrı ayrı animasyonları var. Seslerde oyunun ortamını destekler şekilde ayarlanmış. Müzik olarak bir süre sonra canı sıkabilecek standart bir şarkı var.

Bedava olarak indirebildiğimiz The Tribez’da oyun sırasında satın alabildiğiniz kristallerle ekstra binalar ya da süre kısaltmaları yapabiliyorsunuz. Gerçek para ödemeden de oyunu gayet iyi oynayabiliyoruz, ama para vermek isteyenlere tavsiyem bazı zamanlarda çıkan indirim fırsatlarından yararlanmanızdır ki bazen bir fiyatına üç mislini alabiliyorsunuz.

Sistem olarak iyi ve büyük ekranlı bir cihazı tavsiye ederim. The Tribez’de köyünüz büyüdükçe daha fazla güç isteyen bu oyun aynı zamanda rahat oynanış için ne kadar büyük ekranınınız varsa o kadar zevk veriyor.

Son olarak The Tribez, şehir kurma strateji oyunları arasında gayet iddialı ve gerçek para ihtiyacı neredeyse olmadığından bu tarz oyun severler için kaçırılmaması gereken bir uygulama. Küçük büyük herkese tavsiye ederim. Eksik ne var diye sorarsanız, insan biraz savaşabilsek ne güzel olurdu diyor gerçekten. Herkese iyi oyunlar!

The Tribez Android Kasaba Kurma Oyunu

The Tribez Android Kasaba Kurma Oyunu

The Tribez Android Kasaba Kurma Oyunu
The Tribez Android Kasaba Kurma Oyunu

The_Tribez.apk [24,71 Mb] (Sayaç: 465)


Reyting:

Kategori: Strateji Oyunları / Apk Oyun İndir
Gösterim: 4 195
 
Tarih 8-12-2013, 21:51
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.