Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Sudoku Android
Sudoku Android

Sudoku Android


Android Sudoku Oyunu

Mobil cihazlar için hazırlanmış popüler bir bulmaca olan sudoku, basit ve sade bir android oyunudur. Sudoku oyunu ile dört farklı zorluk seviyesinde kendinizi test edebiliyorsunuz. Bu Android Sudoku oyununda 40 adet bulmacayı ücretsiz sunulmaktadır. Bunları çözdükten sonra ek olarak 1600 adet daha bulmacaya sahip olabiliyorsunuz. Hoş tasarımı ve gözleri yormayan renk ve biçimi ile gayet güzel uygulamalardan biridir. Oyundaki ayarlar bölümünden birçok seçeneğe müdahale edebiliyorsunuz. Elde ettiğiniz sonuçları detaylı bir şekilde görebiliyorsunuz.

Farklı bir Android Sudoku Oyunu denemek isterseniz bu apk indir makalemize bakabilirsiniz.

Peki Bu Sudoku Oyunu Nedir ve Sudoku Oyunu Nasıl Oynanır?
Sudoku Nedir?

Günümüzün en ünlü japon oyunu olan sudoku japonca "Sayılar tek olmalı" anlamına gelmektedir. Sudoku oyunu günümüzün düşünme ve mantık yürütme yeteneğini geliştirmeye en fazla fayda sağlayan zeka oyunu olarak bilinmektedir. Bu yüzden uzak doğuda okullarda çocuklara sudoku oynama imkanları sunulur.

Sudoku Nasıl Oynanır?

Sudoku oyunu 9 hücreden oluşan 9 karenin 3 boyut diyebileceğimiz düzlemde 1 den 9'a kadar sayıların tek bir defa kullanılması şartı ile dizilmesi gerekiyor. Sudoku oyununda her satır ve sütunda 1'den 9'a kadar olan sayılar sadece bir kez kullanılarak dizilmesi gerekir. Aynı zaman da sudoku oyununda 9 hücreden oluşan her bir kare içinde 1'den 9'a kadar sayılar bir kez kullanılarak dizilmesi gerekir.

Sudoku Oyun Kuralları

Basit olarak sudoku oynamak için 3 kurala dikkat etmemiz gerekir. 1'den 9'a kadar olan sayıları her sütuna, her satıra ve her kare içine tekrar etmeden girmeniz gerekir.

Sudoku Android Sudoku Android

Sudoku Android
Sudoku Android

Sudoku.apk [1,33 Mb] (Sayaç: 171)


Reyting:

Kategori: Zeka ve Bulmaca
Gösterim: 3 032
 
Tarih 27-12-2013, 19:55
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.