Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Çin Malı Telefon Almadan Önce Lütfen Buraya Bi Bakın
Çin Malı Telefon Almadan Önce Lütfen Buraya Bi Bakın

Çin Malı Telefon Almadan Önce Lütfen Buraya Bi Bakın


Çin Malı Telefon Almadan Önce Lütfen Buraya Bi Bakın
Merhaba arkadaşlar sitede gözüme çarpan olaya bugün değinmek nasip oldu özellikle bu son zamanlarda çin malı telefonların hataları yüzünden birçok konu açılmaya başladı arkadaşlarımız mağdur o yüzden bu konuyu açma gereği duydum.Madde Madde Yazdım Ki Okumakta Üşenirseniz Daha Kolay Olur.
Arkadaşlar aslında hepimiz ara ara düşünmüşüzdür neden cin malı almayım dıye çünkü gerçekten cok ucuza ve çok güzel görünen çün malı telefonlar var.Dışarıdan güzel ama içini görmüyoruz genelde çin malı telefonların sar değeri normal telefonlara göre çok yüksektir bu yüzden çin malı telefon üreticileri ürettikleri telefonların sar değerlerini açıklamaz.

Kullandıkları malzemeler son derece kalitesiz telefondaki boyalar bi süre sonra dökülerek telefonu kullanan kişinin derisine nüfus eder bu durumda bağışıklık sistemi zayıf olan insanlarda cild kanserine yol açabilir.

Hem ucuz diye hemde Tv izleme gibi basit özelliklere kanıp alıyorsunuz siz tv izlerken yanınızdaki bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar (bebekler,yaşlılar vs.)durumdan büyük zarar görüyor.Radyasyonun insan vücuduna verdiği zararları biliyorsunuzdur.

Ayrıca yazdıkları özelliklerinde çoğu çalısmıyor mesela 3.2 mp kamera yazıyor dışında ama fotograf cekince bakıyorsunuz neredeyse vga kamera yada yüksek ses cıkarıyor denılıyor dogru ama pekı ya ses kalıtesi ? Normal telefonların yanında konusmaya bile degmez.

3g özelliği yok günümüzde bi çok yerde işimize yarayan navıgasyon ozellıgı yok.Önünde kamera var diye 3g li sanıp alıyosunuz ama 3g li cıkmıyor.

Ülkelere kaçak girdiği için ucuz telefonların ımeı lerı ıle klonlanıyor kısa zamanda kar ettiğinizi sanıp ucuza alıyorsunuz ama uzun zamana baktıgınızda zarar ettiğinizi görüyosunuz.

Telefonlar hiçbir güncel telefon standartlarına uymuyor uzun süre kullanan kişilerde sar değeri yüksek oldugu için baş ağrılarına,kulak ağrılarına ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına enden oluyor böylelikle daha cabuk hastalıklara yakalanıyorsunuz.

Çoğu telefondakı Türkçeye ceviriler Tarzanca gibi görünce ben Türkçe bilmiyorum dersiniz neredeyse ceviren kısı cevirebildiğini cevirmiş ceviremedıgı yerlerı öylece bırakmıs.

Ayrıca çin malı telefonunuzu şarj ederken gözününüzün önünde durmasına dıkkat edın.Telefonun kendi gibi içindeki bataryada standart dısı oldugu ıcın telefonun şarjı aşırı kısa gidiyor bunu uzatmak içindeki elektrik devresi en fazla 500mah desteklemesıne rahmen 1100mah lık batarya takılıyor. Buda telefonunuzun şarjda ıken kısa devre yapmasına hatta yangın cıkarmasına bile neden olabiliyor.

Kısacası Çin malı telefon kullanan kişiler bu telefonların dıs tasarımları farklı ancak içlerindekı malzeme aynı kamera mp si yüksek diyorlar ama bildiğiniz vga kamera ımeı lerı sureklı operatörler tarafından kapatılıyor para ile ımeı yuklemek zorunda kalıyorsunuz bu döngü sürekli böyle devam ediyor vs. vs diye konusuyor.

Alıntıdır.
Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 3 983
 
Tarih 24-03-2013, 19:17
Etiketler: Çin Malı Telefon
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.