Kayıt ol    Kayıp şifre

APK Oyun İndir

Android İndir

Zil Sesleri İndir

Android İpuçları

» » Sony Xperia Z Modellerinde Kapanma Ve Kilitlenme Sorunu
Sony Xperia Z Modellerinde Kapanma Ve Kilitlenme Sorunu

Sony Xperia Z Modellerinde Kapanma Ve Kilitlenme Sorunu


Sony Xperia Z Modellerinde Kapanma Ve Kilitlenme Sorunu

Sony'nin ilk amiral gemi modeli Xperia Z satışa çıktıktan sonra kullanıcılardan gelen geri bildirimlerde kapanma veya kilitlenme sorunları yaşadıkları, bazen menülerde gezinirken işlemcinin hiç tepki vermemesi sonucu uzun süre donup kaldığı, konuşma sırasında konuşmaların kesilebildiği hakkında bazı şikayetlerin olduğu medyada ve forum sayfalarında paylaşılmıştı.

ÇÖZÜMÜ :

Sony Xperia'ların bazı modellerinde bataryalar çıkmadığından dolayı yeniden başlatma sıkıntı haline dönüşebiliyor. Xperia Z'de telefonun kapatılmaya zorlanması işlevi yani hard reset bildiğiniz gibi kilit düğmesiyle beraber, ses açma veya kapama tuşuna basılması ile gerçekleştiriliyor. Bu düğmelere aynı anda basıldığında telefon otomatik olarak yeniden başlatılıyor ve sorun da bu şekilde geçici çözüme kavuşuyor.

Firma sorunun farkında olduklarını ve getirecekleri güncelleme ile bu sorunun düzeleceğini, bu sorunun çok olmamak kaydı ile üretilen az miktardaki bazı modellerde yaşandığını ama güncelleme tarihinin belli olmadığını belirtmekte.

Sony gibi bir firmada kullanıcılarını mağdur etmeden en kısa zamanda güncellemesini yayınlayacaktır. Biraz daha beklemekten başka bir şey yapamıyoruz.
Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 3 368
 
Tarih 23-03-2013, 13:24
Etiketler: Sony Xperia Z
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.