Kayıt ol    Kayıp şifre
Android APK Oyunlar, Zil Sesleri, Android APK Uygulamaları beklemeden indirebileceğiniz, APK indirme sitesi...
» » Samsung Galaxy S3 Kullanımı Hakkında Pratik Bilgiler
Samsung Galaxy S3 Kullanımı Hakkında Pratik Bilgiler

Samsung Galaxy S3 Kullanımı Hakkında Pratik Bilgiler


Samsung Galaxy S3 Kullanımı Hakkında Pratik Bilgiler

Bu makalemde sizlere Samsung'un çok tutulan ve piyasa da çok olan telefonu Galaxy S3'ün kullanımındaki ufak noktaları göremediğimiz, hatta yapıp unuttuğumuz noktaları bir arada toplayarak, sizlere kendi yaşadığım tecrübeleri de içine alan ve soru - cevap şeklinde hazırladığım pratik bilgilerden oluşan bu güzel yazıyı siz Android severlere sunmak istedim.

Tabi burada herşeyi bulamayabilirsiniz. Bulamadığınız veya kafanıza takılan noktaları sorarsanız, bilgimiz çerçevesinde cevaplamaya çalışırız.

Ayrıca bu konu öğrendiğimiz yeni bilgiler çerçevesinde güncellenecektir.

Soru : Galaxy S3 (GT-I9300) cihazınızda kalibrasyon ayarı nasıl yapalır ?

Cevap : Önemli NOT = Bu işlemi başlatmadan önce telefonunuzun düz bir zeminde olduğundan emin olun.
Telefonunuzda kalibrasyon ayarını yapabilmek için yine Uygulamalar > Ayarlar > Hareket > Hassaslık ayarları > Jiroskop kalibrasyonu > Kalibre et tıklanarak kalibrasyon işlemini başlatabilirsiniz.


Soru : Galaxy S3 (GT-I9300) cihazınızda gelen aramaların ve bildirimlerin sesli olarak uyarması nasıl yapılmaktadır ?

Cevap : S3 telefonunun içerisine sürücüler düşünülerek konulmuş bir özellik olduğunu düşündüğüm bu özelliği kullanabilmek için, Uygulamalar > Ayarlar > Dil ve giriş > Metinden konuşmaya > Sürüş modu aktif hale getirilmelidir. Ayrıca orada bulunan metin akış hızı ile konuşanın ses hızını ayarlayabilmektesiniz. Gelen aramalarınız , Mesajlarınız , E-postalarınız , Sesli posta , Alarm , Ekran kilidi gibi özellikler de içerisinde mevcuttur.

Soru : Galaxy S3 cihazında kamerayı ellemeden ses komutları ile (sesli çekim) yapabilmek için ne yapmam gerekir ?

Cevap: Galaxy S3 (GT-I9300) telefonunuzun kamerasında ses komutları ile (sesli çekim) yapabilmek için bir kaç ayar yaparak telefonunuza elinizi sürmeden çekim yapabilirsiniz.
Uygulamalar > Ayarlar > Dil ve Giriş > Uygulamalar İçin Ses Komutları tıklanarak menüye giriş yapılır, açılan menüde (gelen aramalar, alarm, kamera ve müzik çalar) istediğiniz seçenekleri aktif ederek telefonunuzu sesle kontrol etmeye başlayabilirsiniz.


Soru: Galaxy S3’ün galeri bölümünde instant upload var silinmiyor ne yapabilirim ?

Cevap: Herkesin baş belası olan Senkronizasyondan kaynaklanan bu olayı çözmek için, Google+ uygulamasına girin, oradan ayarlara girdiğinizde Hızlı Yükleme özelliğini devre dışı bırakmalısınız. Ayrıca Uygulamalar > Ayarlar > hesaplar ve senkronizasyon bölümüne girerek gmail hesabınızın içerisine giriş yaparak buradan 'Senkrn Google Foto' kısmından çentik işaretini kaldırmanız gerekmektedir. Bundan sonra telefonunuz fotoğraflarınızı senkronize etmeyecektir.

Soru : Galaxy S3'te kaç adet hoparlör kullanılıyor?

Cevap : Saçma gibi görünse de bazı telefonlarda çift hoparlör olabiliyor. Galaxy S3 telefonunda bir adet hoparlör kullanılmaktadır.

Soru : Galaxy S3 cihazıma Google Play Store’den indirdiğim uygulamaları menüde görünmez yapabilir miyim veya gizleyebilir miyim ?
Cevap: S3 telefonlarında gizleme seçeneği özellik olarak konulmuştur. Sebebi de sanırım görünmesini istemediğiniz size özel uygulamaların saklanması düşülmüş olabilir.

İndirdiğiniz uygulamayı saklayabilmek için Uygulamalar > Seçenekler (Sol alt köşedeki ikon) > Açılan menüde bulunan Uygulamaları gizle’yi seçerek bu işlemi yapmış oluyoruz.


Soru : Galaxy S3 (GT-I9300) cihazınızda telefona kulaklık takılı iken gelen aramada zil sesi hoparlörden de çıkmaktadır. Peki bu bir sorun mudur ?

Cevap : Benim telefonda da böyle olunca sorun olduğunu düşünmüştüm. Telefonunuzda kulaklık takılı olduğu zaman hoparlörden de zil sesi gelmesi normaldir. Bu olay cihazda ki bir sorundan dolayı değil, yazılımsal olarak böyle yapılmıştır.

Soru: Galaxy S3 telefonunuzun ekranının renkleri (beyaz, kahverengi) garip bir alırsa ne yapmalısınız ?

Cevap: Tabi bu normal ayarlanabilir bir durum içindir. Başka bir sorun var ise buradan ayarlanamayabilir. Burada S3’lerde olan Negatif renk ayarı mevcuttur, eğer bu ayar kaza ile aktif edilmiş ise renkleri tekrar eski haline alabilmek için; telefonunuzda Uygulamalar > Ayarlar > Erişilebilirlik > Negatif Renkler’in kapalı konumda olması gerekmektedir.
Reyting:

Kategori: Android Genel Bilgiler
Gösterim: 3783
 
Ekleyen By_EnGo 23-09-2013, 00:38
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.